Darujte své pleti maximální pružnost

Collagen Activ - z mořského kolagenu

Pokud ve svých 35 letech vypadáte báječně, pak jsou Vám známa pravidla péče o pleť. Nicméně po 35-tém roce je nezbytné je změnit, protože v tomto věku se pro kůži začíná nová životní etapa. Abyste si "zachovali tvář", bude teď nutné doplňovat deficit "bílkoviny mládí" - kolagenu.

O tom, že kolagen je "bílkovinou mládí", se lze přesvědčit, když se podíváte na sebe do zrcadla: vznik nemimických vrásek je prvním příznakem nedostatku kolagenu. Kolagen je "výztuží" kůže: zabezpečuje její tonus, pružnost a hladkost. Kromě toho jsou kolagenová vlákna schopna shromažďovat tekutinu.

70% bílkovin mladé kůže tvoří kolagen. Nicméně již mezi 25-tým a 30-tým rokem života se proces syntézy kolagenu u většiny lidí začíná zpomalovat a tento proces bude pokračovat do konce života. Zároveň se mění kvalita kolagenu: ztrácí schopnost shromažďovat tekutiny, stává se méně pružným a elastickým.

Kolagenová vlákna lidí, kteří jsou "na vrcholu sil", jsou velice pevná: pokud bychom je složili do jednoho svazku o průměru 1 mm, vydržela by zátěž více než 10 kg - stejně jako provaz nebo kovový drát. Proto je kůže, v níž se nachází kolagen "s dobrou kvalitou", schopna roztahovat se bez poškození a snadno se vracet do původní formy.

Ve věku kolem 35 let dochází ke zbytnění kolagenových vláken, výsledkem je hromadění "slepeného" neelastického kolagenu, objevují se hluboké vrásky, kůže na obličeji "se prověšuje". Proces vytváření "nového" kolagenu je v tomto věku již značně pomalejší než rychlost rozpadu "starého". Kůže potřebuje dodat kolagen zvenčí.

Kdysi měly kosmetické přípravky s kolagenem pouze povrchové účinky. Jeho molekuly byly gigantických rozměrů a nedokázaly proniknout přes bariéru pokožky. Dnes se již výrobci naučili štěpit molekuly s pomocí hydrolýzy. Několikanásobně to zvýšilo účinnost kosmetických přípravků. Základní složkou řady Collagen Active je lehce vstřebatelný - hydrolyzovaný - kolagen.

Hydrolyzovaný kolagen je "osobním trenérem" Vaší kůže: stimuluje obnovu přirozených kolagenových vláken škáry. Díky hydorlyzovanému kolagenu bude Vaše kůže "ve formě"!