Detoxikační tipy, které opravdu fungují

28.04.2021

Komplexní čištění těla nebo detoxikační kúra. Velmi populární téma, obzvlášť nyní na jaře, kdy chceme tělo probudit ze zimního spánku. Co si pod detoxem představujeme my? Očistu těla i duše, relaxaci, zdravou výživu, odstranění toxinů a podporu organismu. 

Kde tedy začít? 

Omezte přísun toxinů. Ze životosprávy je to alkohol, káva, rafinované tuky a cukry, a samozřejmě kouření. To vše představuje překážku při přirozeném procesu obnovy buněk. 

Řekněte NE stresu. Stresující situace doprovází uvolňování stresových hormonů, které při neustálém vylučování brání aktivitě detoxikačních enzymů v játrech. 

Jezte více vlákniny. Zahrňte do svého jídelníčku známé ovesné vločky, čerstvé ovoce a zeleninu. Vyzkoušet můžete i nové proteinové koktejly, které byly vytvořeny pro podporu očisty organismu. 

Očistěte a chraňte svá játra. Ostropestřec mariánský přispívá k normální funkci jater, stejně jako tzv. riboflavin, vitamín skupiny B2.

Pijte dostatek vody. Není vždy snadné myslet stále na to, že máte pít, zvláště pokud jste zvyklí vypít skleničku denně, ale je to potřeba. Kávu můžete například nahradit zeleným čajem nebo našimi kávovými zrny, které jsou perfektní pro očistu, jelikož mají příznivé účinky na játra a trávicí trakt. 

Využijte síly detoxikačních náplastí. Jejich aktivní složky aktivují proces vylučování toxinů a škodlivých látek. Pomůžou vám i při pocitu těžkých nohou, celkového napětí a únavy, které často intoxikaci organismu doprovází.