Tipy pleti

Typy pokožky

Pro výběr optimálních přípravků péče o pleť je důležité správně určit svůj typ pokožky. Vzávislosti od intenzity činnosti mazových žláz se rozeznává několik typů pleti: normální, suchá, mastná, smíšená. 

Normální pleť:

Hladká, sametová, bez mastného lesku, pružná a... extrémně ojedinělá - mají jí pouhá 2-3% lidí. Nicméně při chybějící každodenní péči se dokonce i normální pokožka může stát suchou nebo mastnou. Při nedostatečném nebo neracionálním provádění kosmetických procedur se normální stav pokožky jen zřídka podaří udržet do 30 let. Proto je při jakémkoliv jejím stavu, dokonce i výtečném, potřebné systematicky pečovat o pokožku tváře a krku.

Suchá pleť:

Suchost pokožky na první pohled není vidět - je hezká, jemná, s ruměncem. Suchost je důsledkem nedostatečné činnosti mazových žláz a může být jak dědičná, tak způsobená věkem nebo používáním nevhodných kosmetických přípravků. Bez správné péče taková pokožka rychle vadne, povrchové jemné vrásky se prohlubují. Suchá pokožka je citlivá na působení vody a mýdla, větru, horka a chladu. Poté se na ní objevují podrážděná místa a červené fleky, olupuje se nejdříve jen na ojedinělých ploškách, pak po celém povrchu obličeje. Zbavit se suchosti pokožky, a to dokonce i vrozené, je možné, pokud se jí dlouhodobě dostává správné péče.

Mastná pleť:

Hrubá, podobá se na pomerančovou slupku, často se na ní vytvářejí komedony (černé tečky) a akné. Mastná pokožka je výsledkem zvýšené činnosti mazových žláz. Kožní tuk se spojuje s částečkami prachu a odumřelými zrohovatělými buňkami a vytváří zátky, jež ucpávají vývody mazových žláz. Systematická péče, používání speciálních krémů, pleťových vod a masek promění mastnou pokožku v normální, zlikviduje její nadměrný lesk a šedivě-špinavý povlak, kůže se stane měkkou a získá příjemný matný odstín.

Smíšená pleť:

Smíšený nebo kombinovaný typ je nejrozšířenější. Lidská kůže má jednu zvláštnost: na obličeji v oblasti T-zóny se nachází největší množství tuku. Na místech se zvýšeným vylučováním tuku (čelo, brada a nos) je pokožka mastná, zato kolem očí, na spáncích, tvářích a krku je suchá. Smíšená pleť často podléhá poměrně silným změnám.

Chcete poradit co by pro vás bylo nejvhodnější od tianDe? Kontaktujte mě: